Future Events

 

Asure Gunu Duyurusu 2021

Degerli canlar,

Muharrem ayinin 10. Gunu Hz. Huseyin ve Kerbela Sehitleri’ni anmak ve onlarin HAK ve adalet yolunda gostermis oldugu direnisi tekrar hatirlamak amaciyla her yil pisirip paylastigimiz Asure’miz bu sene de pisirilecektir.

“Hak Muhammed Ali aşkına
Şehitler serdarı İmam Hüseyin aşkına
Kerbela meydanında şehit düşen masumların aşkına
Oniki İmam, Ondört Masumu-u Pak, Onyedi Kemerbest efendilerimizin hürmetine
Hz. Fatma Ana’nın şefaatine
Hazır, gaip gerçek erenlerine himmetine niyet edip tutugunuz matem orucununuz
kabul ve makbul ola
Hak dergahına yazıla”

Asurelerimiz Hz. Huseyin, Kerbela Sehitleri ve bu isigi yuzyillar otesinden bizlere tasiyan Ulu Ozanlarimiz ve pirlerimiz icindir.

Asurelerimizi paylasmak icin 22 Agustos Pazar gunu saat 2’de Marvin Dunteman Park’ta acik havada, fiziksel mesafe kurallarina ve yapilan tavsiyelere uygun olarak bir araya gelmeyi umut ediyoruz. Isteyen canlar lokmalarini getirebilir veya bagis yaparak katki saglayabilir.

Saygilarimizla
MACC YK

—————————

MACC-Hizir-Subat-2021-Final4

ALEVİLİKTE HIZIR İNANCI

Amerika’daki Alevi Dernekleri 21 Şubat Pazar 1PM (CST) çevirimiçi bir buluşma ile “Alevilikte Hızır İnancı” adlı bir muhabbet düzenliyor.

Arifane’den değerli konuklarımız Firaz Yalvaç Şimşek, Nazlı Akgüç, Mehmet Turan Dede, Gani Peksen, Piri Er ve Abbas Tan konuklarımız.

Zoom üzerinden düzenlenecek olan bu muhabbete katılmak isteyen canlar önkayit için midwestaleviculturalcenter@gmail.com adresi ile bizlere ulaşabilir.

Canlarımızın katkısıyla hazırlanan Hızır Lokmaları 21 Şubat Pazar 3-6 PM paylaşılacaktır. Covid nedeniyle paketlenerek paylaşılacak olan lokmaları canlar Zizi’s Café’den (2825 N Sheffield Ave, Chicago, IL, 60657) 3-6PM alabilirler.

Saygılarımızla…

 

Click here for MACC Newsletter-Bulten-2020

2020 Yili Bildirimi icin tiklayiniz

Click here for our Covid-19 Message

Covid-19 Mesajimiz icin tiklayin