2014 Etkinlikler / Events

MACC Ikinci Aşure Günü,
9 Kasım 2014.


MACC Birinci Dayanışma Pikniği
14 Eylül 2014


SOMA Dayanişma Kampanyası
Ağustos 2014

Derneğimiz tarafından düzenlenen SOMA Elmadere köyündeki canlara destek için toplanan yardımlar derneğimize gönülden destek veren değerli arkadaşlarımız tarafından Elmadere Köyü’ne ulaştırıldı.

Dünyanın öbür ucunda olsak da Türkiye’de büyük zorluklar altında yasamaya çalışan bu canlarımıza kendi olanakları çerçevesinde destek olan tüm dostlara sonsuz teşekkürler.


MACC Birinci Türkü ve Muhabbet Gecesi
20 Nisan 2014

Derneğimiz tarafından düzenlenen “MACC Birinci Türkü ve Muhabbet Akşami” oldukça coşkulu bir şekilde geçti.

Açılış konuşması ve derneğimizin calişmaları konusunda verilen bilgilerden sonra İmam Haliloğlu arkadaşımızın sazı ve sözü eşliğinde türkülerimizi söyledik, can cana muhabbet edip, birliğimizi ve dirliğimizi biraz daha pekiştirdik.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlara ve bu etkinliğe katilarak MACC’ye destek olan, muhabbeti ve akşamı daha anlamlı kılan tum canlara teşekkür ediyoruz.


MACC Birinci Genel Kurul Toplantısı
26 Ocak 2014

Midwest Alevi Cultural Center Birinci Genel Kurul Toplantısı Copernicus Center’da yapılmıştır.

Önümüzdeki 2 yıl süresince görev yapacak olan Yönetim ve Denetleme Kurulu, MACC Birinci Genel Kuruluna katılan üyeler tarafından seçilmiştir. Şubat ayı içerisinde toplanacak olan MACC Yönetim Kurulu üyeleri görev dağılımı yapacak ve Yönetim Kurulumuz hakkındaki detayli bilgi üyelerimizin yazişma adresine gönderilecektir.

Sizlerin de üyeliği ile derneğimiz daha fazla güçlenecek, Alevi-Bektaşilerin inanç ve kültürel değerlerini yaşatmaya, verdikleri eşit yurttaşlık mücadelesine destek olmaya ve Amerika’da yaşayan canları bir araya getirmeye devam edecektir.