MACC_Picnic_2021_E

Esteemed friends,

We would like to invite you to MACC’s Sixth Annual Picnic. We will have a fun day which will include kids’ games, tournaments, music and traditional dishes from our kitchen.

We look forward to seeing you there.

Sincerely,

MACC BOD

Address: WillowBrook Pond

Plainfield Rd. and Adams St., Willowbrook, IL 60527

Date: August 29th, Sunday, 2021. Time: 1:00 PM

 

 

________________

 

Asure Gunu Duyurusu 2021

Esteemed friends,

We will meet at the end of Muharrem fast to commemorate Hz. Huseyin and those who were martyred during the battle of Kerbela in pursuit of justice. We will cook and share Ashure with members of our community and public during our Ashure Day on August 22nd.

We will be meeting at the Marvin Dunteman Park on August 22nd Sunday at 2 PM, following physical distancing measures and safety guidelines during this event.

Sincerely, MACC BOD

————-

Click here for MACC-Newsletter-Bulten-2020

MACC-Hizir-Subat-2021-Final4

 

 

 

 

 

 

 

Asure Gunu Duyurusu 2021

Degerli canlar,

Muharrem ayinin 10. Gunu Hz. Huseyin ve Kerbela Sehitleri’ni anmak ve onlarin HAK ve adalet yolunda gostermis oldugu direnisi tekrar hatirlamak amaciyla her yil pisirip paylastigimiz Asure’miz bu sene de pisirilecektir.

“Hak Muhammed Ali aşkına
Şehitler serdarı İmam Hüseyin aşkına
Kerbela meydanında şehit düşen masumların aşkına
Oniki İmam, Ondört Masumu-u Pak, Onyedi Kemerbest efendilerimizin hürmetine
Hz. Fatma Ana’nın şefaatine
Hazır, gaip gerçek erenlerine himmetine niyet edip tutugunuz matem orucununuz
kabul ve makbul ola
Hak dergahına yazıla”

Asurelerimiz Hz. Huseyin, Kerbela Sehitleri ve bu isigi yuzyillar otesinden bizlere tasiyan Ulu Ozanlarimiz ve pirlerimiz icindir.

Asurelerimizi paylasmak icin 22 Agustos Pazar gunu saat 2’de Marvin Dunteman Park’ta acik havada, fiziksel mesafe kurallarina ve yapilan tavsiyelere uygun olarak bir araya gelmeyi umut ediyoruz. Isteyen canlar lokmalarini getirebilir veya bagis yaparak katki saglayabilir.

Saygilarimizla
MACC YK

—————————

MACC-Hizir-Subat-2021-Final4

ALEVİLİKTE HIZIR İNANCI

Amerika’daki Alevi Dernekleri 21 Şubat Pazar 1PM (CST) çevirimiçi bir buluşma ile “Alevilikte Hızır İnancı” adlı bir muhabbet düzenliyor.

Arifane’den değerli konuklarımız Firaz Yalvaç Şimşek, Nazlı Akgüç, Mehmet Turan Dede, Gani Peksen, Piri Er ve Abbas Tan konuklarımız.

Zoom üzerinden düzenlenecek olan bu muhabbete katılmak isteyen canlar önkayit için midwestaleviculturalcenter@gmail.com adresi ile bizlere ulaşabilir.

Canlarımızın katkısıyla hazırlanan Hızır Lokmaları 21 Şubat Pazar 3-6 PM paylaşılacaktır. Covid nedeniyle paketlenerek paylaşılacak olan lokmaları canlar Zizi’s Café’den (2825 N Sheffield Ave, Chicago, IL, 60657) 3-6PM alabilirler.

Saygılarımızla…

 

Click here for MACC Newsletter-Bulten-2020

2020 Yili Bildirimi icin tiklayiniz

Click here for our Covid-19 Message

Covid-19 Mesajimiz icin tiklayin